КЗ "Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" ЗОР
  Головне меню  
Головна


І (шкільний) етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика     У День української писемності та мови, 09.11.2018 року, у нашій школі відбувся І (шкільний) етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь 18 найкращих знавців рідної мови 5-11 класів.
     Під час урочистого відкриття вшановано імена творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, автора «Повісті минулих літ» Нестора Літописця, першодрукаря Івана Федорова, видатних майстрів слова: І. Котляревського, Т. Шевченка, І.Франка, Лесі Українки тощо, українського мецената і громадського діяча П. Яцика, який заснував цей міжнародний мовний марафон. Лейтмотивом Конкурсу стали слова сучасного українського письменника І.Малковича:
…ти дитино
покликана захищати своїми долоньками
крихітну свічечку букви «ї»…
оберігати місячний серпик
букви «є»…
бо кажуть дитино
що мова наша солов’їна…
… не можна покладатися
тільки на солов’їв
дитино…
     Учасники Конкурсу натхненно та відповідально виконували завдання, демонструючи свої знання української мови.
     Організатори проведення Конкурсу, вчителі української мови та літератури, Носаченко Л.М. та Головко І.М., ще раз наголосили на ролі мови в державотворенні, адже, як зазначає Л. Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Отже, перед новим поколінням стоїть відповідальне завдання: вивчати, зберігати та примножувати багатющу скарбницю рідної мови.
     Мова – запорука існування нації!

09.11.2018
     

14.11.2018

Поділитися з друзями

 

______________________________________________________________________


- Berdyansk children home & school-