КЗ "Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" ЗОР
  Головне меню  
Головна


У переддень відзначення Дня української писемності та мови в нашій школі пройшов І (шкільний) етап XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.


У переддень відзначення Дня української писемності та мови в нашій школі пройшов І (шкільний) етап XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Традиційно учасники Конкурсу, святково вбравшись у вишиванки, зібралися у затишній світлиці з метою продемонструвати свої творчі здібності та перевірити знання з української мови.

Під час урочистостей були згадані імена і Нестора Літописця, і творців слов’янської писемності Кирила й Мефодія, і першодрукаря Івана Федорова, а також видатних майстрів слова І. Котляревського, Т. Шевченка, І.Франка, Лесі Українки тощо.

Конкурсанти вшанували пам'ять великого українського мецената й громадського діяча Петра Яцика, який зініціював цей унікальний мовний марафон.

Учні натхненно і відповідально виконували запропоновані завдання Конкурсу.

Організатори Конкурсу ще раз наголосили, що національна мова і література є нетлінним скарбом українського народу, який передається від покоління до покоління, об’єднуючи минуле й прийдешнє. Мова – живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба берегти її у чистоті, прислухаючись до порад нашого видатного поета М.Рильського:
Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
Пильно й ненастанно
Політь бур’ян.
Чистіша від сльози
Вона хай буде.
Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.

08.11.2017

Поділитися з друзями

 

______________________________________________________________________


- Berdyansk children home & school-