КЗ "Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" ЗОР
  Головне меню  
Головна


Подорож до США

     Вже багато років ми, вихованці Бердянської санаторної школи, маємо змогу відпочивати та оздоровлюватися у Сполучених Штатах Америки. Двічі на рік ми збираємо валізи та вирушаємо у далеку дорогу, за океан. Міжнародні благодійні фонди вже не один рік влаштовують для нас незабутній відпочинок. Хотілося б поділитися своїми враженнями, а вражень у нас дуже багато…


     Повертатися додому після тривалої відсутності завжди цікаво. Все стає незнайомим- знайомим. Знайомим – тому що влаштовано так, як пам'ятаєш. Незнайомим – тому що підходиш до всього поглядом стороннього. У житті за кордоном нам найбільше сподобалося те, що у нас скрізь була можливість поглянути на ситуацію з боку, наша цікавість завжди була на максимумі.


     Ми всі були схвильовані перед невідомістю, намагалися уявити, що нам здається дивним чи незвичайним в країні, яка знаходиться так далеко.


     Добре пам`ятаємо, як у літаку ми сиділи поруч з іноземцями, намагалися з ними спілкуватися…А скільки вражень від аеропортів Сан-Франциско, Вашингтону, Нью-Йорку... Комфорт, ефектність, чисте повітря міст, їхній достаток. Ми звернули увагу на те, що машина – не розкіш, а засіб пересування у Сполучених Штатах. Якщо у великих містах громадський транспорт розвинений добре, то за місто без власного авто майже не виїдеш. Дорослих американців, в яких немає водійських прав, ми не зустрічали. Автошколи тут є, але найчастіше дітей іще у підлітковому віці вчать батьки.


     Вартість продуктів тут дуже різниться. Харчуватись можна й дешево - завдяки оптовим магазинам в основному. Але якісні продукти дорогі. А ще тут мода на «органічні» продукти, які у півтора-два рази дорожчі. А от одяг дійсно можна купувати дешево. Причому, брендові речі. Якщо проводити там чимало часу й прискіпливо вишукувати гарні речі, то справді можна купити якісні товари дуже дешево.


      Американці справді багато посміхаються, переважно раді допомогти і вільні у своїх діях, більш розкуті в розмові. А ще дуже цінують час і власний простір.


      Кожного дня ми відвідували басейн (доречі, наявність басейну або яхти – чітка ознака достатку американської родини), знайомилися з іншими американськими родинами, відвідували футбольні та бейсбольні матчі, досхочу стрибали на батутах, їздили на шопінг до величезних торгових центрів…І це ще далеко не все…
     

18.09.2019

Поділитися з друзями

 

______________________________________________________________________


- Berdyansk children home & school-