КЗ "Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" ЗОР
  Головне меню  
Головна


Найкраща мова єднання – українська!


Стало доброю традицією в нашій школі урочисто проводити в перші березневі дні Тиждень української мови .

Цьогоріч цікаві заходи тривали з 5 по 12 березня. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, а також нестандартні уроки, вікторини про скарби рідного слова. Такі заходи сприяли розвитку творчих здібностей учнів, викликали бажання перемагати, виховували шанобливе ставлення до традицій, любов до рідної мови, батьківського краю.

Програма предметного Тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у надзвичайно багатий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Учителі початкових класів не тільки бездоганно підготувалися до Тижня, але й проявили творчу ініціативу. З нагоди відкриття вони виготовили стіннівку на тему: «Найкраща мова єднання – українська». Саме назва цього колажу й стала гаслом проведених заходів.

Другий день тижня був присвячений казкам. Провели конкурс – гру «Казкові ерудити». Діти брали участь в інсценізації уривків улюблених казок, співали й розважалися з казковими героями.

9 березня вшанували пам'ять Великого Кобзаря – основоположника нашої мови та літератури.

Було представлено: літературну композицію «Наш Шевченко», вікторину «Сторінками життя і творчості поета», виконано тестові завдання, кросворди, незвичайні лабіринти, ігри. Проведено конкурс на кращого декламатора віршів Т.Г. Шевченка та конкурс ілюстрацій до його творів.

У мовознавчій грі «Мова моя калинова» за звання найкращого мовознавця змагалися збірні команди «Котигорошко», «Веселка», «Козачата».

Учасники мали змогу продемонструвати свою ерудованість, кмітливість, згуртованість та швидкість реакції у таких конкурсах, як «Лабіринт спритності», «Продовжи прислів’я», «Ерудит», «Плутанина», «Загадки про мову», «Синонім», «Перекладач».

Найцікавішим для присутніх був конкурс капітанів «Мова жестів», у якому очільники команд виявили свій рівень володіння невербальними засобами спілкування, намагаючись показати жестами і мімікою літери, з яких складали слова.

Протягом Тижня всі діти отримали задоволення, нову корисну інформацію, мали піднесений настрій. Журі винесло свій вердикт, а діти - позитивні враження і подальший стимул до поглиблення знань з рідної мови.

Тиждень був дійсно пізнавальним, веселим, незвичним! Діти щиро дякують своїм вчителям Дудкіній Оксані Вікторівні, Олійник Олені Володимирівні, Олійник Альоні Анатоліївні, Фроловій Олесі Вікторівні, Балабановій Марині Борисівні, Шевченко Аліні Сергіївні, Коноваловій Світлані Ярославівні за ще одну подаровану можливість доторкнутися до рідної мови та творчості Шевченка Тараса Григоровича.

15.03.2018

Поділитися з друзями

 

______________________________________________________________________


- Berdyansk children home & school-