КЗ "Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" ЗОР
  Головне меню  
Головна


Хортиця

      22 вересня 48 здобувачів освіти нашого закладу відвідали одне із Семи чудес України, найбільший острів на Дніпрі, унікальний природний та історичний комплекс - Хортицю. Екскурсія територією історичного комплексу «Запорозька Січ» дала змогу побачити на власні очі відтворений образ столиці Війська Запорозького, діти відвідали житло та господарські будівлі степових лицарів, дізнались про побут та звичаї як запорожців, так і населення українських земель XVII-XVIIІ ст., відчули дух козацької доби.
     У військовій пушкарні побачили довгоствольні гармати, фальконети, гаубиці, різні види снарядів.
      Козаками шанувалися люльки – неодмінний атрибут козацького життя, ознака молодецтва. На представленій виставці «Козак Мамай та люлька» присутні побачили 280 козацьких люльок різноманітних конструкцій, форм з вишуканими орнаментами.
     Відвідали церкву Покрови Пресвятої Богородиці, резиденцію кошового отамана, канцелярію Війська Запорозького Низового.
     Захоплювалися виглядом на Дніпрогес, могутнім Дніпром!
      Кінний театр «Запорозькі козаки» зачарував наших вихованців трюками на конях, роботою батогом, козацькими іграми та розвагами. Познайомилися зі старовинним ритуалом «Посвячення в козаки». Породисті коні, яскраві національні костюми, український колорит, середньовічна зброя створили ілюзію історичної реальності.
     На дитячій залізниці відвідали 4 екооб'екта — зоокуток, акваріум, дендропарк , зимовий сад.
     Поверталися додому трішки стомленими, але з веселим піднесеним настроєм , радісними емоціями, незабутніми враженнями ! Та кинули монетку в фонтанчик…


     

23.09.2019

Поділитися з друзями

 

______________________________________________________________________


- Berdyansk children home & school-