КЗ "Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" ЗОР
  Головне меню  
ГоловнаМетодична сторінка


«Ми малюємо старанно з двох боків картину гарну!»


Малювання на склі не лише оригінальний засіб розвитку творчих здібностей дітей, а й ефективний вид арт-терапії, який допомагає дитині розуміти себе, виражати свої думки і почуття, мрії та надії, позбутися своїх страхів і самовдосконалюватися. Спільне малювання на одному склі навчає дітей встановлювати контакти, формувати вміння діяти разом, поступатися або відстоювати позиції, спільно працювати, виражати себе і при цьому цінувати самовираження іншого. Одночасно створюючи зображення по різні боки скла, малюки бачать світ у його багатовимірності й мінливості, вчаться розуміти закони взаємозалежності.

Дітей приваблює цей вид мистецтва своєю незвичайністю, можливістю експериментувати, навіть якоюсь чарівністю. Хіба ж не дивно, коли зображення постає з обох боків площини.

Це так чудово, коли дитина може бути активна всупереч соціальних норм, які прищеплюються з дитинства! Вона стає менш тривожною, отримує задоволення від активності, відбувається зниження контролю і вимог до результатів власних дій .А якщо запитувати у дитині, що вона намалювала, то згодом малюк аналізуватиме свій твір сам. Відповідно з дій та результату терапії можливо зробити висновки про психологічний стан дитини.

Відчуття власного успіху та позитивних емоцій є одним з ведучих механізмів розвитку дитини.

Вихователь Бараниченко Л.В. запропонувала вихованцям групи «Веселка» нову забаву,яка дуже полюбилася малюкам. Полюбилася так ,що й дня не проходить без запитань « А ми будемо сьогодні малювати на склі?»

Як чудово разом намалювати килимок для домівки!

Малята вже навчилися самостійно домовлятися, хто що буде малювати, яку фарбу треба взяти.

А який чарівний зимовий пейзаж намалювали діти після прогулянки!

Зелені ялиночки, усміхнений сніговик і пухнасті сніжинки!

Іншим разом вихователь запропонувала намалювати овочі та фрукти. Натюрморт вийшов чудовий!

Кожне таке заняття закінчується розповідями про друзів, піснями, веселими іграми.

Скільки було задоволення від разом проведеного часу!

22.02.2018

Поділитися з друзями

______________________________________________________________________


- Berdyansk children home & school-